Це медичний журнал, який рецензується та включає розділ пластичної хірургії. Засновник та видавець журналу — Видавництво Оксфордського університету під заступництвом Американського товариства естетичної пластичної хірургії (ASAPS).
Перегляньте оригінальний файл з результатами дослідження (англійською мовою) за посиланням.
Рівень доказовості – 4 (дослідження, аналіз, випадок-контроль).
Переклад дослідження:
Ефект дії пристрою на м'язи обличчя та омолодження.
Результативність ВМО (вправи для м'язів обличчя) щодо омолодження шкірного покриву обличчя та шиї викликає суперечливі думки. Раніше проводилося безліч досліджень для оцінки переваг ВМО, де було задіяно різноманітні інструменти та оцінки.
Ціль: У цьому дослідженні вивчалася ефективність ВМО з використанням конструкції PAO (виробник: компанія MTG, Нагоя, Японія) для оцінки результатів омолодження обличчя.
Методи, які використовувалися: В експерименті запропонували взяти участь п'ятдесятьом жінкам. Вони виконували ВМО із застосуванням приладу PAO по 30 секунд двічі на день протягом восьми тижнів (56 днів). М'язовий об'єм обличчя та площа поперечного перерізу вимірювалися сонографічним методом. Відстань до поверхні обличчя, площа поверхні та обсяги визначалися за допомогою лазерної системи сканування до та після ВМО. Товщина м'язів обличчя, площа поперечного перерізу відстані до середньої частини обличчя, відстань до підборіддя, площа та обсяг нижньої частини обличчя, порівнювалися з двох сторін «до» та «після» ВМО із застосуванням парного t-критерію Стьюдента (метод статистичної перевірки гіпотез) заснованих у порівнянні з розподілом Стьюдента. Найчастіші випадки використання t-критерію пов'язані з перевіркою рівності середніх значень у двох вибірках.
Результати: Площа поперечного перерізу великого виличного м'яза та двочеревних м'язів значно збільшилися (праворуч: P < 0,001, зліва: P = 0,015), у той час як відстань між середньою поверхнею обличчя посередині (праворуч: P = 0,005, зліва): Р = 0,047 ) та нижні (праворуч: P = 0,028, ліворуч: P = 0,019) площині, а також відстані до поверхні підборіддя (праворуч: P = 0,004, ліворуч: P = 0,003) значно зменшилися після ВМО після вправ на пристрої PAO. Площа нижньої частини обличчя (праворуч: P = 0,005, ліворуч: P = 0,006) та обсяг (праворуч: P = 0,001, ліворуч: P = 0,002) також були значно зменшені після ВМЛ на PAO.
Висновки: вправи для м'язів на пристрої PAO можуть збільшити товщину м'язів обличчя та площу поперечного перерізу та забезпечити омолодження обличчя.
Люди майже всіх національностей завжди хотіли бути вічно молодими. Старіння — це неминучий біологічний процес, в ході якого на обличчі з'являються зморшки, шкіра стає в'ялою та відвисає. З періоду, як у всьому світі збільшилася тривалість життя, людство навчилося цінувати молодий зовнішній вигляд та докладає безліч зусиль для покращення стану шкіри обличчя.
З віком м'які тканини обличчя старіють, особливо змінюється середня частина обличчя: носогубні складки поглиблюються, поверхневі м'які тканини великого виличного м'яза, що піднімає верхню губу, потоншуються, зменшується виличний і скроневий жир на щоках, шкіра над виличною складкою відвисає.
Довгий час для корекції старіння обличчя застосовувалася виключно пластична хірургія, лазерне лікування, робилися уколи ботулотоксину, хімічні пілінги, наповнювачі для шкіри, підтяжка обличчя та брів, пластика повік. Дедалі більшу увагу бажаючих зменшити старіння обличчя привертають альтернативні варіанти — акупресура обличчя, акупунктура обличчя та особливий інтерес викликають вправи, спрямовані на зміцнення м'язів обличчя. Такі підходи менш агресивні, їх можна виконувати немедичними засобами.
Все ж таки ефективність вправ м'язів для омолодження шкіри обличчя має свої плюси та мінуси. Деякі вчені згодні, що тренування м'язів – ефективна методика скоротити кількість зморшок та усунути в'ялість шкіри. Наприклад, van Lieshout повідомили про пряме співвідношення між покращенням еластичності шкіри при ослабленій та відвислій шкірі та збільшення навантажень на м'язи обличчя (ВМО). Для шкіри є користь від ВМО у результаті покращення відновлення тканин та дренажу відходів за рахунок збільшення лімфо та кровотоку. Інші дослідники повідомляли про побічні ефекти ВМО. Згідно Roizen і Oz, зморшки виникають за рахунок повторення рухів шкіри, зокрема скорочення м'язів обличчя, що повторюються, в сукупності з втратою еластину і колагену з віком. Вправи для м'язів обличчя, що повторюють лінії шкіри обличчя, можуть не знизити виникнення зморшок, а посилити їхню появу.
Надмірне тренування або масаж шкіри можуть призвести до швидкої втрати еластичності, що також сприяє появі зморшок та в'ялості шкіри.
Раніше дослідження показали, що ВМО зменшують вертикальні зморшки над верхньою губою, тренуючи середню частину верхнього м'яза Orbicularis Oris. Інші тренування були спрямовані на зменшення глибини носогубних складок через тренування великих виличних м’язів і на усунення подвійного підборіддя, щоб отримати чіткіший овал підборіддя за рахунок вправ для надпід'язикових м'язів. Однак більшість досліджень оцінили вправи для м'язів обличчя після візуальних спостережень чи самооцінки пацієнта.
Тренажер FACIAL FITNESS PAO (виробник — MTG, місто Нагоя, Японія) був створений для тренування м'язів навколо рота. Для цього потрібно просто тримати тренажер у роті та кивати головою, розгойдуючи обидві сторони пристрою.
Однак при дослідженнях дуже мало вивчалося ефективність вправ для м'язів обличчя за допомогою тренажера РАО для омолодження шкіри обличчя. Метою даного дослідження було оцінити ефективність ВМО із PAO для омолодження. ВМО та площа поперечного перерізу (CSA) були виміряні за допомогою сонографії; відстань до поверхні обличчя, площа поверхні обличчя та об'єм з використанням системи лазерного сканування (LSS), у тому числі зморшки та відвислі лінії підборіддя за шкалою оцінки ступеня виразності зморшок (WSRS) та візуальною шкалою обличчя (FVS) відповідно. Ми припустили, що після виконання ВМО обличчя з PAO, FMT (об'єм м'язів) та CSA (площа поперечного перерізу) м'язів збільшиться, а проміжки до поверхонь та об'ємів нижніх зон обличчя зменшаться.
Суб'єкти: Було вибрано п'ятдесят жінок з Кореї (Таблиця 1) з тих, хто заповнив анкету (Додаток А) та позитивно відповів щодо глибини носогубних складок або провисання шкіри в області рота або нечіткої лінії підборіддя. Набір проводився у місті Вонджу, Корея.
Критерії винятку:
(1) історія хірургічних втручань у ротову порожнину, або щелепу та навколо них: лазерне лікування, хімічний пілінг, уколи ботулотоксину та наповнювачів шкіри, за останні три роки;
(2) історія пластичних операцій на порожнині рота або щелеп, або навколо них протягом останніх трьох років;
(3) історія косметичних покращень через тренування для м'язів обличчя;
(4) історія куріння;
(5) учасники з ямочками на обличчі.
Усі учасники підписали угоду про можливі ризики та допустимі переваги ВМО з PAO. Цей експеримент схвалено Експертною радою Вонджу Університету Йонсей. Протоколи дослідження санкціонував Комітет з вивчення людини у кампусі Вонджу Університету Йонсей у лютому 2016 року.
Апаратура, яка застосовувалася:
Ультразвукове обладнання.
Ультразвукові зображення м'язів обличчя (м'яз, що піднімає верхню губу, круговий м'яз рота, великі виличні м’язи, серед надпід'язикових м'язів, двочеревних м'язів) були отримані за допомогою діагностичної ультразвукової системи (A35; Samsung Medison, Seoul, Корея) з датчиком 3.16 16A). Механічний індекс датчика LA3-16A було встановлено на 0,73.
Сонографію виконували при 95 дБ із застосуванням постійної компенсації посилення за часом та нанесення гелю на відповідну зону обличчя. Датчик завжди тримали вертикально до поверхні шкіри. Установки ультразвукового обладнання при вимірі залишалися незмінними.
Сканування лицьової поверхні.
Відстань до лицьової поверхні, площа лицьової поверхні та об'єм обличчя визначалися скануванням лицьової поверхні з використанням FastSCAN LSS (Polhemus, Colchester, VT), зонд вручну переміщається по об'єкту оператором, аналогічно до забарвлення розпиленням. У цьому експерименті лазерний лінійний сканер класу А проводився багаторазово по обличчю учасника. Програмна система FastSCAN збирає дані з ручного лазерного сканера та тривимірного передавача координат для створення цифрових карток поверхні обличчя в режимі реального часу. FastSCAN використовує дві камери, розташовані симетрично під кутом зміщення з обох боків центрального лазерного генератора. Електромагнітний трекер вимірює положення та орієнтацію сканера у просторі.
Оцінка: Оцінка вимірювання товщини м'язів обличчя та ультразвукове сканування CSA. Ультразвукова ехографія була виконана для чотирьох мімічних м'язів з кожного боку обличчя: губи, що піднімають, круговий м'яз рота, великі виличні м'язи і двочеревні м'язи. Дослідження показали, що ці м'язи обличчя можна надійно ідентифікувати. FMT (об'єм м'язів) та CSA (площа поперечного перерізу) були кількісно визначені з використанням системи розрахунків A35 (A35; Samsung Medison, Сеул, Корея).
Для сканування м'яза, що піднімає верхню губу, утримували зонд посередині лінії між кутом рота та медіальним кутом ока, поруч із крилоподібним хрящем носа. Зонд був трохи нахилений убік, і м'язи FMT були розраховані. Для сканування кругового м'яза зонд утримували між складкою, розташованою між ніздрями та виступами западини на верхній губі. Потім зонд помістили сагітально (розріз, що йде в площині двосторонньої симетрії тіла, розділяючи його на праву та ліву сторони) у межах гребенів западини та розрахували FMT. Великі виличні м'язи були скановані, утримуючи датчик перпендикулярно лінії між кутом рота і вилицевою кісткою, і навпаки виличної кістки, положення, яке дозволяло розрахувати CSA великого виличного м'яза. Двочеревний м'яз, надпід'язикові м'язи сканували, утримуючи зонд перпендикулярно лінії посередині між нижньою щелепою та під'язичною кісткою. Потім розраховували CSA.
Кількісні виміри відстаней, площ та обсягів лицьової поверхні. Результати, отримані шляхом лазерного сканування, переглядали та аналізували за допомогою програмного забезпечення Delta (FarField Technology, Крайстчерч, Нова Зеландія). Через відмінності в осі та розташування виміряних структур «до» і «після» УМЛ, обидва були визначені з використанням орієнтирів, заснованих на трьох точках (центр дуги Купідона верхньої губи та крапки під мочками вуха з обох боків). Відстань між сагітальною віссю центру дуги Купідона верхньої губи та точками сагітальної осі з мочкою вуха та підборіддям вимірювали у трьох напрямках: верхньому, середньому та нижньому.
Вимірювання відстані між середньою частиною обличчя проводилися з двох сторін, щоб підтвердити зменшення носогубних складок. Програмне забезпечення Delta могло націлюватися на зону обличчя учасників із точками осі, використовуючи режим Contours. Крім того, точку було поміщено в точку перетину сагітальної осі по центру дуги Купідона верхньої губи та підборіддя з переднього виду. Відстань до поверхні підборіддя вимірювалася між точками зустрічі сагітальної осі в центрі дуги Купідона над верхньою губою, підборіддя спереду та точки контакту на мочку вуха та підборіддя, щоб підтвердити покращення провисання підборіддя (внутрішній вимір надійності: ICC = 0,8).
Площа та об'єм поверхні обличчя було виміряно з використанням режиму квадрантів для оцінки змін провисання лінії підборіддя. Програмне забезпечення Delta розділило відскановане за допомогою лазера обличчя на чотири квадранти, вимірюючи площу поверхні та об'єм у кожному з них на основі кута рота з правого та лівого боку (внутрішня надійність вимірювань площі поверхні та об'єму: ICC = 0,998. І 0,998 відповідно).
Перегляньте оригінальний файл з результатами дослідження (англійською мовою) за посиланням.